Článek JL k hasičskému pětiboji v Telči

10. 10. 2009
Elektronický archiv týdeníku TÝDEN spravovaný společností NEWTON Media, a.s.
Datum: 22.09.2009
Autor: (Pp)
Zdroj: Jihlavské listy
Strana: 02
Rubrika: Aktuality
Číslo:
Hasič M. Pařil vyhrál potřetí v řadě
TELČ - Třetí vítězství za sebou v náročné soutěži profesionálních hasičů si připsal na své konto třicetiletý Milan Pařil, profesionální hasiči z Požární stanice Telč. Vyhrál sobotní osmý ročník hasičského pětiboje v Telči.
Zopakoval tak své prvenství z předešlých dvou ročníků a náročnou soutěž dokázal vyhrát jako první hasič potřetí za sebou. Náročného klání známého také pod názvem Toughest Firefighter Alive (TFA) - Nejtvrdší hasič přežívá - se v areálu telčské požární stanice zúčastnilo letos poprvé také dvanáct dobrovolných hasičů z jednotek Sborů dobrovolných hasičů okolních obcí.
"Jde zejména o jednotky v režimu JPO III, ve kterých hasiči používají při zásazích dýchací přístroj," upřesnil velitel požární stanice v Telči Josef Muranský. Soutěž mezi dobrovolníky vyhrál teprve jedenadvacetiletý Jaroslav Poukar z Nevcehle. "Čas, kterého v závodě dosáhl, byl vynikající a stačil by na druhé místo mezi profesionály," komentoval jeho výkon Josef Muranský. Jaroslav Poukar byl se svým výkonem spokojený. "Zkusil jsem si to jen párkrát před soutěží," řekl skromně ke své přípravě. Hasiči z celé republiky bojovali v Telči také v kategorii družstev, když první místo zůstává na domácí Požární stanici v Telči. Celkové výsledky: Profesionální hasiči - jednotlivci: 1. Milan Pařil - PS Telč, 2. Martin Kodys - PS Telč, 3. Josef Volfšic - PS Telč. Družstva: 1. Požární stanice Telč 2. HZS Středočeského kraje, 3. HZS Plzeňského kraje. Dobrovolní hasiči: 1. Jaroslav Poukar (SDH Nevcehle), 2. David Blecha (SDH Stará Říše), 3. Luboš Bartoň (SDH Stará Říše).

Foto popis| NA START náročné soutěže TFA v Telči se připravuje domácí profesionální hasič Martin Kodys, jinak také starosta obce Třeštice.
Foto autor| Foto: Dana Čírtková
NEWTON Media, a.s. Copyright (c) 2009