Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaké to bylo v JE Dukovany a v Dalešicích??

12. 10. 2008

Dne 11.10.2008 se uskutečnil plánovaný zájezd do JE Dukovany a do Dalešic, kde jsme navštívili muzeum umístěné v pivovaru a následně pivovarskou restauraci.

Nejprve jsme měli naplánovanou návštěvu v Dalešickém pivovaru, kde jsme navštívili muzeum  Rakousko-Uherského pivovarnictví. Jelikož nás bylo necelých padesát, byli jsme na tuto prohlídku rozděleni do dvou skupin. V muzeu jsme měli možnost shlédnout především vývoj místního pivovaru.

Po prohlídce muzea jsme nasedli opět do autobusu a zamířili k JE Dukovany, která nás již z dálky vítala svými mohutnými oblaky páry stoupajících z chladících věží. Byli jsme přivítáni v informačním centru, kde jsme nejprve ve společném sále shlédli dokumentární film o výstavbě a provozu JE Dukovany. Poté jsme byli rozděleni opět do dvou skupin a s průvodkyní jsme prošli trasu, na které byly instalovány  modely různých součástí elektrárny, na kterých jsme měli možnost lépe pochopit jejich logiku fungování.

Po skončení prohlídky informačního centra JE jsme se opět vrátili do Dalešic, kde jsme v pivovarské restauraci náš zájezd zakončili.

 

Já osobně tuto akci hodnotím jako zdařilou a mám velikou radost, že se tohoto zájezdu zúčastnili zástupci všech věkových kategorii a již teď se těším na další podobné setkání s Vámi.

Josef Novák

 

 

PS: pokud má být příště něco lepší, musí se člověk poučit z chyb minulých. Proto budu velice rád, pokud se mi dostanou Vaše připomínky a nápady, které mužete připojit jako komentář k tomuto článku. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář