Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shrnutí soutěžní sezony 2008

16. 11. 2008

 

SEZONA 2008

 

Zdravím příznivce hasičského sportu.

Letošní sezóna v požárním sportu je za námi a já dostal za úkol ohodnotit výkony družstva SDH Stará Říše v sezoně 2008. Abych pravdu řekl neměli jsme to tuto sezónu jednoduché a do příští sezony to nevidím jinak. Problémy nebyly jen v lidech, kteří nechtěli trénovat a aktivně se zúčastňovat soutěží, ale nebylo ani kde cvičit. SDH Markvartice nám poskytlo svoji trať pro tréninky, za což jim děkujeme. Po 4 měsících jsme si našli provizorní „cvičiště“ trochu blíže naší hasičské zbrojnice. Panem starostou nám byla slíbená trať na fotbalovém tréninkovém hřišti „U Jechovce“ pevně věřím,že nám Pán starosta vyhoví.

Ačkoliv z loňského družstva zbyly pouze dva členové. Dovoluji si říct, že v sezoně 2008 jsme postavili úplně nový tým z kluků, kteří před touto sezónou ani o hasičském sportu neměli potuchy, nebo se věnovali jiné činnosti. Usilovně jsme trénovali a zároveň měnili sestavu,abychom zjistili který POST komu padne více do oka a hlavně bude bavit. Ovšem tyto časté změny nám moc úspěchu na soutěžích nepřineslo. Ostudný výkon začal hned na Okrskové soutěži, kterou pořádala SDH Stará Říše. Ze 4 týmu se Stará Říše umístila na 3. Místě. Neúspěchy se hrnuly jak obsílky před posledním prosincem, ale i přes nezdary a posměchy ostatních družstev jsme trénovali. Do července sezony 2008 se nám podařilo sehnat sponzora, který nám zajistil nové dresy, za utržené peníze z „PIPSÁRNY“ se nám podařilo pořídit nové sportovní helmy. O měsíc déle se nám z 85% ustálila sestava: KOŠ - Lukáš Vochyán, NARÁŽENÍ – Honza Mikysek,STROJ - Martin Šebesta, BÉČKA - Luboš Bartoň, ROZDĚLOVAČ -David Blecha, LEVÝ PROUD - Martin Blecha, PRAVÝ PROUD - Valentýn Charvát, nebo kdo byl po ruce.

Na začátku této sezóny jsme si dali za úkol dát alespoň jeden čas pod 20 sekund. Výkony ze soutěží Jihlavské OPEN LIGY - 25.37 s z Nevcehle, - 43.30s z Horek, - 24.03s z Jakubova, neuvěřitelným uzlem na soutěži v Markvarticích a plno jiných nedokončených soutěží v Třebelovicích, Krátošicích, Mastníku nebo Šašovicích nás moc nepovzbuzovali, postupem času jsme se však začali vysněnému času „pod dvacet“ blížit. To Vám muže potvrdit soutěž v Sedlejově s časem - 21.01s. Naše první „devatenáctka“ padla 24.8. 2008 v Sedlaticích (Havlíčkobrodská liga), družstvo SDH Stará Říše skončilo na 9. místě s časem - 19.67s na pravém a s časem - 18.73s na levém terči. Následoval další rekord o týden déle 31.8. 2008 na nové dráze v Pavlově se nám podařilo umístit stejně jako předchozí víkend na 9. místě s časem -18.57s na pravém terči a s časem - 17.17s na levém terči. Čas - 18.57s je náš dosavadní REKORD. Ovšem tímto časy kolem 20s nekončí. Na JOL jsme v Urbanově dali čas - 20.70s na pravém a s časem - 18.80s na levém terči. Na soutěži v Nové Říši se nám moc nevyvedl útok se speciálem. Náladu jsme si spravili se zásahovou mašinou PS12 kde jsme skončili první v kategorii s těmito stroji a celkové 6. misto na této soutěži s časem 22,01s. Čas 22,01s je náš rekord se strojem PS12 na široké hadice. Dále jsme objeli pár soutěží na Třebíčské lize, která se běhá na stejné úrovni jako je JIHLAVSKÁ OPEN LIGA. V Lipníku s časem - 19.10s na levém a s časem - 17.17s na pravém terči jsme obsadili 7. místo, v Přibyslavicích s časem - 20.15s na pravém a s časem - 19.57s na levém terči jsme skončili na 14.místě.

Blížil se konec sezóny a my se všichni těšili na nejprestižnější soutěž v ČR. Mnozí z Vás sledovali tuto soutěž z pohodlí svého domova na internetových stránkách www.yotiva.tv . XI. ročník soutěže o putovní pohár Memoriálu V.I. Lenina v Širokém Dole byla třešničkou na dortu sezony 2008. Soutěže se účastnilo 9 mužstev mužů (nad 35 let), 37 družstev žen, a 127 mužstev mužů. Před soutěží v Širokém Dole se na diskuzním fóru stránky www.firesport.cz rozběhla debata, že by Stará Říše neměla jezdit na tuto soutěž, aby neudělala Jihlavskému okresu ostudu. Nervózní SDH Stará Říše jde na start jako 115. tým, ovšem končí na 29.místě ze 127 týmů mužů s časem 15.53s na dvě B. SDH Nevcehle a SDH Stará Říše se jako jediní dva zástupci Jihlavského okresu umístili do 40 místa. Soutěž vyhráli borci ze Slovenské republiky. Zbora – Puchov 13.57s – nemám slov. Čas 15.53s je náš rekord na dvě B.

Široký Důl nám zakončil tuto sezonu, ale my se těšíme na tu příští, kde chceme zaútočit na přední příčky JIHLAVSKÉ OPEN LIGY.

Ovšem, jak už jsem se tu zmínil, naše sestava není kompletní. SDH Stará Říše nemá dost rychlého proudaře, který by obětoval letní víkendy pro tento sport. Dále jsme zjistili, že naše vybavení už nevyhovuje pravidlům JOL, proto jak jsem řekl, nebude to jednoduché, ale uděláme všechno proto, abychom mohli na jaře zase soutěžit. Touto cestou bych chtěl také poděkovat našemu sponzorovy FIRMA WESTIN s.r.o. za finanční podporu, Pepovy Novákovy za ty nervy co s námi prožil, hasičům kteří nám hodně pomohli tyto výkony uskutečnit a všem co přišli fandit a držet palce. Držte nám palce i do další sezóny.


Šebesta Martin

PS: na Vaše názory a připomínky se těšíme v komentářích.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář